FUMIGACJA PALET, FUMIGACJA DREWNA
Fumigacja opakowań drewnianych czy palet jest obowiązkowym warunkiem eksportu towarów głównie poza granice UE.
Fumigację, czyli inaczej gazowanie, stosujemy przy użyciu pary, dymu lub silnie trujących gazów reaktywnych. Ich stosowanie jest niezwykle niebezpieczne i wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Fumigacja, przy zachowaniu parametrów szczelności i penetracji materiału, jest jednym
z najskuteczniejszych sposobów walki ze szkodnikami. Wygenerowany gaz wypełnia całą przestrzeń, powietrze jest zastępowane azotem
lub argonem i dochodzi do uduszenia szkodników.
FUMIGACJA ZBOŻA
Fumigacja w sektorze rolnym jest wykorzystywana na przykład w przypadku zwalczania wołka zbożowego w silosach. Fumigacja silosów polega na ich dokładnym uszczelnieniu, łącznie z przewodami wentylacyjnymi, przejściami instalacji oraz zabezpieczeniem aparatury pomiarowej. Czas ekspozycji fumigantu zależy od temperatury materiału i otoczenia i może wynosić nawet kilkanaście dni.
Fumigację zboża przeprowadzamy z zachowaniem odpowiednich procedur i najwyższych standardów bezpieczeństwa. Profesjonalnie przeprowadzona fumigacja jest gwarancją wysokiej skuteczności i ochrony plonów.
FUMIGACJA ARCHIWALIÓW
Dokumenty przechowywane w archiwum mogą zostać poddane fumigacji w celu zwalczenia mikroorganizmów o owagów uszkadzających zbiory. Proces ten jest przeprowadzany w specjalistycznych komorach fumigacyjnych pozwalających na dostosowanie temperatury, wilgotności i ciśnienia. Czas właściwej dezynfekcji archiwaliów wynosi około 36h. Czas kwarantanny to około 5 dni.
Na co działa
Dzięki fumigacji jesteśmy w stanie zwalczyć szkodniki na wszystkich stadiach rozwoju – czyli również na jaja, larwy, poczwarki, które przy odpowiednim utrzymaniu stężenia giną w 100 %.
Gdzie możemy zastosować fumigację


Fumigacja zakładów przetwórstwa żywności


Fumigacja gleby

Fumigacja i gazowanie zboża, silosów

Fumigacja akt, archiwów
PRZYGOTOWANIE BUDYNKÓW DO FUMIGACJI
Przed rozpoczęciem fumigacji należy odpowiednio przygotować dany obiekt. Gazowane pomieszczenia powinny zostać dokładnie posprzątane i uszczelnione. Należy pamiętać o otworach wentylacyjnych, oknach i drzwiach. Można w tych przypadkach zastosować gazoszczelną folię i piankę. Pęknięcia w ścianach i posadzce betonowej najlepiej wypełnić trwałą zaprawą cementową. Zaleca się również usunięcie z pomieszczeńlub zabezpieczenie wszelkich czujników systemu i instalacji elektycznych.
Zadzwoń i poproś o ofertę. Działamy na terenie całej Polski.
Skontaktuj się z nami
Zbigniew Zeja
Ul. Bema 5,56-500 Syców
tel. 667 671 434
email: kontakt@usługi-ddd.pl
Godziny pracy:
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8- 18. W sprawach interwencyjnych prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny.