Deratyzacja mieszkań
Występowanie szczurów czy myszy w lokalach mieszkalnych nie należy wcale do rzadkości. Najczęściej można je spotkać w garażach, piwnicach, na strychach czy pod fundamentami budynków, ale mogą się
też przedostać do wnętrz naszych domów ( kanalizacją lub otwartym oknem).
Obecność gryzoni, poza nieprzyjemnym zapachem, odchodami i powodowanymi przez nie zniszczeniami, jest poważnym niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia i życia, bowiem szczury i myszy są rezerwuarem wielu niebezpiecznych chorób.
Deratyzacja mieszkań oraz budynków gospodarstwa domowego polega na odpowiednim dobraniu
i rozmieszczeniu dawek trucizny. Aby deratyzacja mieszkania została przeprowadzona skutecznie,
nie może być realizowana w pośpiechu z nadzieją na natychmiastowy efekt, tylko w sposób przemyślany, z uwzględnieniem preferencji pokarmowych szkodników i znajomością ich zachowań społecznych
( szczury żyją w koloniach i słyną z inteligencji- jeżeli pokarm wydaje się podejrzany, nie spożywają go, dlatego jeżeli jeden z osobników padnie, pozostałe zostaną ostrzeżone i problem będzie trwał nadal).
Wybierając nasze usługi masz pewność, że deratyzacja zostanie przeprowadzona profesjonalnie, skutecznie i w bezpieczny dla domowników sposób.
Deratyzacja hoteli i lokali użyteczności publicznej
Obowiązkowej deratyzacji podlegają nie tylko hotele czy obiekty żywienia zbiorowego, ale także żłobki, przedszkola, szkoły, akademiki czy sklepy spożywcze. Duża ilość odpadów generowanych w tych lokalach przyciąga szkodniki, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa żywności i zdrowia publicznego.
Deratyzacja hoteli czy lokali gastronomicznych przeprowadzona przez naszą firmę przynosi wysoką skuteczność i gwarancję bezpieczeństwa. Do elementów skutecznej deratyzacji zapewnianej przez Zakład Usług DDD należy opracowanie i wdrożenie szczegółowego programu kontroli i zwalczania szkodników zgodnie ze standardem HACCP oraz prowadzenie niezbędnej dokumentacji.
Deratyzacja budynków inwentarskich i gospodarstw rolnych
Występowanie gryzoni w budynkach inwentarskich i gospodarstwach rolnych jest powszechnym problemem ze względu na obfitość pokarmu i łatwy do niego dostęp. Bezpieczeństwo produkcji rolnej
i zwierzęcej polega między innymi na skutecznej deratyzacji oraz specjalistycznemu zabezpieczaniu budynków i infrastruktury gospodarczej przed migracją gryzoni.
Deratyzacja budynków inwentarskich i gospodarstw rolnych przeprowadzona przez profesjonalną firmę
i kontrolowana regularnie podwyższa jakość uzyskiwanych produktów i pośrednio obniża koszty związane z produkcją, stanowiąc ważny element bioasekuracji przed groźnymi chorobami zwierząt gospodarskich oraz niszczeniem plonów.
Metody pracy
Zabieg deratyzacji jest przeprowadzamy metodami chemicznymi lub fizycznymi. Najczęstszym sposobem na walkę z gryzoniami jest rozkładanie urządzeń mechanicznych, takich jak pułapki żywołowne, karmiki, lepy czy też tacki deratyzacyjne. Zabiegi deratyzacji przeprowadza się również na zewnątrz poprzez założenie stacji deratyzacyjnych wzdłuż ścian budynków i przy wejściach. W stacjach deratyzacyjnych znajdują się trujące substancje wabiące.
Gdzie musi być wykonana deratyzacja?

Lokale gastronomiczne

Pomieszczenia gospodarcze

Sklepy spożywcze

Budynki wielorodzinne podpiwniczone

Gospodarstwa rolne

Szpitale, hotele, internaty, domy akademickie

Sieci kanalizacji sanitarnej

Zakłady produkcji żywności

Szkoły i przedszkola
KIEDY NALEŻY WYKONAĆ DERATYZACJĘ?
Obiekty handlowe, sklepy, lokale gastronomiczne, hotele, szpitale czy też magazyny żywności podlegają ogólnopolskim przepisom związanym z utrzymaniem czystości. W podobnej sytuacji są zarządcy nieruchomości, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Do ich obowiązków należy przeprowadzanie deratyzacji w minimum dwa razy w roku – w okresie wiosennym i jesiennym. Niewykonanie jej podlega karze grzywny.
Należy pamiętać, że gryzonie oprócz niszczenia kabli i zjadania żywości, przenoszą szereg groźnych chorób, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Zachęcamy każdego do zachowania profilaktyki i regularnego przeprowadzania akcji deratyzacyjnych.
Plan ochrony przed szkodnikami
Czyli na czym polegają czynności deratyzacyjne








Stworzenie pełnej dokumentacji z mapy rozmieszczenia różnych stacji deratyzacyjnych,
Wykonywanie regularnych przeglądów karmników deratyzacyjnych,
Zapewnienie odpowiedniej ilości karmników deratyzacyjnych oraz ilości trutki zgodnie
z analizą ryzyka dla obsługiwanych obiektów
Regularne odławianie gryzoni, w przypadku użycia chwytaczy żywo łownych.
Stosowanie profilaktyki i stałego monitoringu szkodników,
Regularne usuwaniu z terenu obiektów substancji niebezpiecznych oraz martwych szkodników
Transport i utylizacja martwych gryzoni, oraz pozostałości i zużytych środków chemicznych oraz opakowań po zastosowanych środkach chemicznych.
Wykonywaniu zabiegów zwalczania szkodników zgodnie z HACCP.
Zadzwoń i poproś o ofertę. Działamy na terenie całej Polski.
Skontaktuj się z nami
Zbigniew Zeja
Ul. Bema 5,56-500 Syców
tel. 667 671 434
email: kontakt@usługi-ddd.pl
Godziny pracy:
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8- 18. W sprawach interwencyjnych prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny.